BMW Lastik Basınç Sensörü

BMW marka araçlarda 2014 yılı öncesi genellikle TPMS sistemleri endirekt sistem olarak gözükmektedir. Endirekt TPMS sistemi lastik basınç bilgilerini lastik sensörlerinden değil, abs sistemnin bir parçası olan lastik devir sensöründen aldığı bilgi ile çalışmaktadır. 

Yinede bazı modeller ve bazı özel üretim serilerde 2004 sesnesinden bu yana Direkt TPMS sistemi yani lastik basınç sensörü ile ölçüm yapan sistemler kullanılmıştır. 

2014 yılı sonrasında ise BMW Türkiye'de satılan tüm modellerinde direkt TPMS sistemini tercih etmiştir. 

Endirekt TPMS sistemini sıfırlamak için genellikle araçlarda "Set TPMS" düğmesi bulunmakatadır. Eğer bu düğme yok ise aracınızın servis menüsünde mutlaka sıfırlamayı başlatmak için bir menü bulunmaktadır. Eğer sıfırlama menüsünü buluyorsanız fakar bir türlü sıfırlama yapamıyor iseniz aracınızın devir sensöründe arıza olup olmadığını mutlaka kontrol ettiriniz. 

Aracınız Direkt TPMS sistemini sahip bir BMW ise aracınızın menüsünden "lastik basınçlarını sıfırla" menüsünü seçerek ikaz ışığını söndürebilirsiniz. Eğer sıfırlama yürütülüyor ve ikaz ışığı tekrar yanıyor ise mutlaka aracınızı size en yakın Set TPMS Lastik Basınç Sensörü Servis noktasına götürmeniz gerekir. Aracınız Sensörleri servis noktalarımızda tek tek kontrol edilir ve hasarlı sensör yenisiyle değiştirilir ve sitem tekrar çalışır hale getirilir. 

Bu Makale aşağıdaki BMW modelleri için geçerlidir

BMW 1 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW 2 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW 3 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW 4 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW 5 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW 6 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW 7 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW X1 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW X3 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW X5 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW X6 Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

BMW Hybrit Seri TPMS Lastik Basınç Senösrü

Copyright 2018 Lastik Sensörü. Tüm hakları saklıdır.