Renault TPMS Lastik Basınç Sensörü (Lastik Kaptörü)

Renault marka araçlarda uzun yıllardır lastik basınç sensörü kullanılmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak iki modelde eskiden beri TPMS sistemi direkt sistem olarak çıkmaktadır. Bunlar Megane 2 lastik basınç sensörleri ve Scenic 2 Lastik basınç sensörleridir. Bu araçlarda çıkan sensörler eski teknoloji olmasına karşın pil ömrü en uzun olan sensör modellerindendir. Fakat sensör sağlam olsada bazı sensör türlerinde sibop kısmı korozyona uğradığında sensör sibop sabit olduğundan komple sensörlerinizi değiştirmek gerekebilir. Bazı sensör modellerinde ise sadece sibop kısmını değiştirmeniz yeterli olacaktır. 

Yine megane 2 ve scenic 2 modellerinde lastik basınç sensörlerinin araç altındaki pozisyonu sabit olmak durumundadır. Sensörlerin yeri karışır ise araç ekranında olası lastik hatalarını doğru konumda göremezsiniz.

Renault modellerinin daha güncel versiyonlarında kullanılan lastik basınç sensörleri de vardır. Bunlar bir kaç farklı protokol numarasından oluşur ve bir biri ile uyum sağlamaz. 

Renault bazı modellerinde üretim maliyetlerini düşürmek için endirekt lastik basınç takip sistemi kullanmaktadır. Bu araçlarda lastik sensörü bulunmaz.

Renault marka aracınızda lastik basınç sensörü ikaz ışığının söndürülüp sistemin tekrar çalışır duruma getirilmesi için size en yakın Set TPMS lastik basınç sensörü servis noktasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Bu makalenin kapsadığı Renault modelleri;

Renault Clio TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Renault Captur TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Renault Fluence TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Renault Megane TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Renault Talisman TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Renauld Kadjar TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Renault Traffic TPMS Lastik Basınç Sensörü veya Kaptörü

Copyright 2018 Lastik Sensörü. Tüm hakları saklıdır.