Ford Lastik Basınç Sensörü

Ford marka araçlarda lastik basınç sörleri 2014 senesinden bu  yana hemen hemen tüm modellerde standart donanım olarak piyasaya sürülmektedir. Ford marka araçlarda lastik bsınç takip sistemi ( TPMS ) değişik şekillerde sunulmaktadır. Bazı modellerde sadece lastik basınç sensörü ikaz ışığı size uyarı verir. Bu uyarı iki türlü önünüze gelir. Eğer aracınızın gösterge panelinde TPMS ikaz ışığı aracınızı ilk çalıştırdığınızda yaklaşık yarım dakika yanıp sönüyor ve sonrasında direkt olarak yanıyor ise bu ikaz bir veya birden çok lastik basınç sensörünüz aracınızla iletişim kuramıyor demektir. Bunun sebebi hasarlı sensör veya diğer TPMS donanımı olabilir ( TPMS antenleri, TPMS modülü vb.). Bu durumla karşılaştığınızda size en ekonomik ve hızlı çözümü sunacak olan Set TPMS Lastik Basınç Senösrü Servis Noktaları dır. Aracınızın TPMS arızalarını bizim teknik desteğimiz ile servis noktalarımızda gönül rahatlığı ile giderebilirsiniz. 

Diğer bir uyarı şekli ise aracınızı ilk çalıştırdığınızda TPMS ikaz ışığı direkt olarak yanıyor ise lastik hava basınçlarınızda sorun var demektir. Bu durumda lastiklerinizi göz ile kontrol edip dikkatli bir şekilde en yakın lastikçiye gidip hava basınçlarını kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

Son zamanlarda piyasaya sürülen bazı ford modelleri araç ekranında bulunan TPMS ikaz ışığının yanı sıra yine araç ekranında tek tek lastiklerin basınçlarını göstermektedir. Olası bir TPMS ikazı aracınızda belirdiğinde aracınızın menüsünden bu ekrana gelip sorunun hangi lastikte olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken başka bir husus aracın lastik pozisyonları değiştiğinde eğerki araç altında tüm sistem sensörleri ile birlikte çalışır durumda değil ise aracınızın ekranında gördüğünüz lastik sıralaması gerçeği yansıtmaya bilir. En doğrusu sensörlerinizi size en yakın Set TPMS lastik basınç sensörü servis noktasında kontrol ettirmenizdir. 

Bu Makale aşağıdaki ford modelleri için gçerlidir;

Ford Focus TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford Fiesta TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford Wranger TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford Currier TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford Transit TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford C Max TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford S Max TPMS Lastik Basınç Sensörü

Ford Galaxy TPMS Lastik Basınç Sensörü

 

Copyright 2018 Lastik Sensörü. Tüm hakları saklıdır.